wedding planner

Jak zostać wedding plannerem – konsultantem ślubnym

Marzysz o kreatywnej pracy przy organizacji wesel, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak zostać wedding plannerem i rozpocząć upragnioną ścieżkę kariery.

Kim jest konsultant ślubny?

Organizacja ślubu to prawdziwe wyzwanie dla każdej młodej pary. Aby ułatwić sobie zadanie i móc w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem, panna młoda wraz z panem młodym bardzo często decydują się na fachową pomoc wedding plannera. Konsultant ślubny planuje całe wesele zgodnie z oczekiwaniami pary, zajmując się również komunikacją z wszelkimi podwykonawcami. Taka kompleksowa usługa obejmuje więc organizację ślubu, a także koordynację tego ważnego dnia.

Czego pragnie panna młoda i pan młody? Czyli wyzwania wedding plannera

Konsultant ślubny, poza pasją do kreacji ślubów, powinien wyróżniać się także pewnością siebie oraz wysoką odpornością na stres. Dla młodej pary wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu, dlatego pragną, aby wszystko zostało idealnie zaplanowane. Wedding planner musi liczyć się z wyzwaniami, czekającymi na niego podczas organizacji każdego ślubu oraz z wysokimi wymaganiami, jakie stawia przed nim młoda para.

wedding planner

Jak zostać wedding plannerem?

Zawodu konsultanta ślubnego nie nauczysz się na studiach czy w szkole zawodowej. Dlatego tak mało osób ma świadomość, że może wykonywać tę pracę na co dzień. Najlepszym sposobem na zdobycie profesjonalnej wiedzy oraz umiejętności organizacji wyjątkowych wesel są szkolenia, które krok po kroku przygotowują do pracy wedding plannera. Kilkudniowe kursy obejmują zwykle szkolenie z zakresu planowania ślubu, pracy z klientami oraz podwykonawcami, a także zasady kreacji i koordynacji całego wydarzenia.

Który kurs na konsultanta ślubnego wybrać, by zostać wedding plannerem?

Jeśli wesela są Twoją największą pasją i zastanawiasz się, jak zostać wedding plannerem, skorzystaj z kursów na konsultanta ślubnego, oferowanych przez naszą firmę. W Wedding Planner School gwarantujemy klientom kompleksowe szkolenie, oparte na wieloletnim doświadczeniu oraz bogatej wiedzy naszych trenerek. To połączenie daje ci szansę na realizację swoich marzeń i zdobycie przydatnych w zawodzie umiejętności, potwierdzonych certyfikatem profesjonalnego organizatora ślubów.

Może spodoba ci się także...