wedding planner szkolenie

Ile kosztuje kurs wedding planner?

Koszty kursu wedding planner mogą znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, poziom zaawansowania kursu, dostawca kursu i jego trwanie.

Konsultanci ślubni to osoby specjalizujące się w planowaniu i organizacji ślubów oraz innych ceremonii związanych z zaślubinami. Dlatego ukończenie takiego szkolenia przed rozpoczęciem działalności w tym kierunku jest istotne, aby zdobyć odpowiednie umiejętności i wiedzę w tej dziedzinie. Co może wpływać na to ile kosztuje kurs wedding plannera?

Poziom kursu wedding planner a cena

Podstawowym czynnikiem, jaki może mieć wpływ na cenę kursu wedding planner jest poziom kursu. Szkolenia na konsultanta ślubnego mogą mieć różny poziom zaawansowania. Niektóre są podstawowe i skupiają się na podstawowych umiejętnościach, takich jak planowanie i organizacja ślubów, zarządzanie budżetem czy współpraca z klientem. Inne mogą być bardziej zaawansowane i obejmować bardziej specjalistyczne zagadnienia, takie jak projektowanie dekoracji czy marketing w pracy wedding plannera. Im bardziej zaawansowany kurs, tym zazwyczaj wyższy koszt. Niektóre kursy mogą w cenie zawierać materiały szkoleniowe, takie jak podręczniki czy narzędzia do planowania ślubów, podczas gdy inne mogą wymagać dodatkowych opłat za te materiały. Podobnie jest z przerwami na lunch i kawowymi.

Czas trwania kursu na konsultanta ślubnego

Czas trwania kursu wedding planner może znacząco wpływać na koszty. Na rynku dostępnych jest wiele kursów zróżnicowanych pod względem czasu, w jakim się odbywają. Kursanci mogą korzystać z propozycji szkoleniowych, których programy opracowane są np. na jeden weekend, kilka następujących po sobie dni lub na semestr z podziałem na cykliczne zjazdy (np. kilka godzin raz na dwa tygodnie). Krótsze kursy są tańsze, ponieważ ich program skondensowany jest do dwóch dniach, a nauka bardzo intensywna. Na przykładzie naszej Wedding Planner School różnica pomiędzy kursem weekendowym a czterodniowym polega wyłącznie na tym, że ten dłuższy obejmuje również warsztaty i spotkania z usługodawcami branży ślubnej (np. fotograf, stylista, florysta, dostawca win). Kurs weekendowy nie jest jednak w żaden sposób wybrakowany pod względem wiedzy, niezbędnej początkującemu wedding plannerowi i zapewnia równie szeroką wiedzę i umiejętności jak dłuższe szkolenia.

wedding planner kurs

Lokalizacja kursu konsultanta ślubnego

Koszty kursu mogą się różnić w zależności od regionu i miasta, w którym się odbywa. W większych miastach kursy mogą być droższe niż w małych miejscowościach. Wpływ mają na to oczywiście koszty wynajmu sal konferencyjnych, szkoleniowych oraz biur, jakie ponosi organizator. Lokalizacją kursu konsultanta ślubnego może być także dowolne miejsce wybrane przez kursanta. Jak to możliwe? Poprzez wybór kursu konsultanta ślubnego online, np. naszego Wedding Planner Kurs Online. Wtedy ani miejsce, ani czas nie wpływa na cenę szkolenia, bo materiał odsłuchiwany jest online z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze.

Dostawca kursu na wedding plannera

Istnieje wiele różnych firm, oferujących kursy na konsultanta ślubnego, w tym szkoły policealne, agencje ślubne i firmy szkoleniowe online. Każdy z tych dostawców może ustalać własne ceny za kursy, dlatego mogą się one bardzo różnić. Na cenę będzie miała wpływ m.in. oferta danego dostawcy (czy oferuje szkolenia wyłącznie dla wedding plannerów, czy też całą gamę różnych kursów od kroju i szycia po administratora danych) oraz to kim są prowadzący zajęcia dla przyszłych konsultantów ślubnych – czy to osoby z doświadczeniem zdobytym „na własnej skórze” w pracy jako wedding planner, czy też osoby zajmujące się prowadzeniem różnych szkoleń po prostu. Im bardziej doświadczony i obyty w temacie trener, tym wartość merytoryczna (ale i finansowa) kursu będzie wyższa. Przy wyborze dostawcy kursu konsultanta ślubnego radzimy szczególną ostrożność i wybieranie spomiędzy ofert firm, które na organizacji ślubów i wesel przysłowiowo „zjadły zęby”.

Koszty kursów na konsultanta ślubnego mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to inwestycja w zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy jako konsultant ślubny. Przed zapisaniem się na kurs warto zrobić dokładne badania rynku i porównać różne opcje dostępne w danej lokalizacji, w tym także ofertę szkoleń online. Ważne jest również zrozumienie, jakie umiejętności są wymagane, by można było świadczyć usługi jako konsultant ślubny.

Może spodoba ci się także...